Home Uncategorized Sonadazhi i fundit: Nisma Socialdemokrate vëtem 2% nuk e kalon pragun

Sonadazhi i fundit: Nisma Socialdemokrate vëtem 2% nuk e kalon pragun

77
0

Partia e Fatmir Limajt e cila në zgjedhjet e kaluara mezi arriti ta kalojë pragun, ndonëse ishte në koalicion me AKR-në, edhe këto zgjedhje do të ketë telashe. Sipas një sondazhi të realizuar ditëve të fundit Nisma nuk do ta kalojë pragun dhe do të arrijë vetëm 2%

Sipas rezultateve që sonte u publikuan në Rubikon të Klan Kosovës, VV u radhitur e para me 41 për qind e pasuar nga PDK me 21 për qind dhe LDK me 15 për qind.

Rënie të theksuar në këtë sondazh ka shënuar edhe AAK e Ramush Haradinajt me vetëm 8 për qind ndërsa të gjitha partitë tjera janë radhitur nën pragun 5 për qind, ku aty bënë pjesë edhe Vjosa Osmani

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here