Home Uncategorized Përmbytet lagjja e Avdulla Hotit (FOTO)

Përmbytet lagjja e Avdulla Hotit (FOTO)

103
0

Qytete të shumta të Kosovës sot u përballen me përmbytje nga uji për shkak të të reshurave.

Nga përmbytjet nuk shpëtoi edhe lagjja e qytetarit Avdulla Hoti në Jashanicë të Klinës, i cili dërgoi pamje të dëmeve të shkaktuara nga uji në adresën e redaksisë së portalit klankosova.tv.

Uji në lagjen “Hoti” të këtij fshati doli nga shtrati i lumit dhe i ka shkaktuar dëme edhe urës, sipas fotografive.

Përveçse në Kosovë, përmbytje pati edhe në Shqipëri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here