Home Uncategorized Tragjike: I riu shqiptar humb jetën në aksident në Itali

Tragjike: I riu shqiptar humb jetën në aksident në Itali

93
0

Një aksident tragjik i mori jetën një të riu shqiptar dhe shokut të tij italian, në vendin fqinj.Erik Vuka quhet shqiptari 25-vjeçar që humbi jetën në aksidentin tragjik në Montorio Romano.

Vuka ka lindur në Shqipëri, por jetonte prej vitesh në shtetin italian, Bashkë me Vukën, humbi jetën edhe shoku i tij italian, Dante Cappai, 23 vjeç.

Mësohet se Vuka ngiste makinën dhe u përplas me bordurën e varrezave pranë Montorio Romanos. Edhe pse Vuka u transportua me urgjencë në spital, ai ndërroi jetë. Arsyet se përse ndodhi ky aksident nuk dihen akoma.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here