Home Uncategorized Nuk presin mërgimtarët / Rezervojnë biletet per ardhjen në zgjedhjet e 14...

Nuk presin mërgimtarët / Rezervojnë biletet per ardhjen në zgjedhjet e 14 shkurtit [Foto]

125
0

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka shpërndarë legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës dhe ka caktuar zgjedhjet parlamentare të parakohshme për më 14 shkurt 2021.

“Duke u bazuar në përgjegjësitë kushtetuese dhe Aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese Nr. KO-95/20, si dhe pas diskutimit me partitë parlamentare dhe Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, u.d. Presidentja, dr.Vjosa Osmani, ka marrë vendim të shpallë zgjedhjet dhe të caktojë 14 shkurtin 2021 datë për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare të parakohshme”, thuhet në njoftimin e presidencës.

E pas këtij lajmi disa mërgimtarë kanë publikuar foto të ndryshme ku kanë rezervuar biletën për ardhjen në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë.

Këto janë disa foto nga postimet e tyre:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here