Home Uncategorized 9 pacientë po trajtohen në QKUK nga shpërthimi i bombolës në Ferizaj,...

9 pacientë po trajtohen në QKUK nga shpërthimi i bombolës në Ferizaj, doktorët tregojnë gjendjen e tyre

121
0

Aktualisht në QKUK po trajtohen 9 pacientë të cilët janë djegur e lënduar nga shpërthimi i bombolës së gazit në Ferizaj, raporton IndeksOnline.

Këtë e ka konfirmuar drejtori i SHSKUK-së Valbon Krasniqi.

Ndërsa shefi i ndërrimit në Klinikën Emergjente Arben Çitaku ka thënë se 5 pacientë janë në gjendje më të rëndë dhe se shkallët e djegies dhe lëndimeve i kanë të ndryshme.

Ndërsa ka theksuar se mosha e të lënduarve që po trajtohen në QKUK është mosha kryesisht mesatare, 40-50 vjeçar, duke mos dhënë detaje më shumë.

Deklarimet e tyre:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here