Home Uncategorized 26 persona të lënduar nga shpërthimi në Ferizaj, në mesin e tyre...

26 persona të lënduar nga shpërthimi në Ferizaj, në mesin e tyre ka edhe fëmijë

120
0

Një shpërthim i madh ka ndodhur pak minuta më parë në një qendër tregtare në Ferizaj.

Shkak i shpërthimit dyshohet të jetë një bombolë gazi, njofton Klan Kosova

Nga ky shpërthim kanë mbetur të lënduar 26 persona ku ka edhe fëmijë.

Rastin për KlanKosova.tv e ka konfirmuar Drejtori Rajonal në Polici në Ferizaj, Emin Beqiri.

“Shpërthimi ka ndodhur dhe shkak dyshohet të jetë një bombolë gazi. Deri tani 26 persona janë të lënduar. Gjashtë nga ta janë përcjell për në Qendren Klinike Universitare të Kosovës ku dy nga të lënduari janë në gjendje të rëndë” tha Beqiri.

Beqiri mes tjerash bëri të ditur se në mesin e 26 personave të lënduar janë edhe dy fëmijë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here