Home Uncategorized Trump paralajmëron protestë: Shihem me 6 janar në Uashington

Trump paralajmëron protestë: Shihem me 6 janar në Uashington

86
0

U.S. President Donald Trump answers questions about his responses to the violence, injuries and deaths at the “Unite the Right” rally in Charlottesville as he talks to the media in the lobby of Trump Tower in Manhattan, New York, U.S., August 15, 2017. REUTERS/Kevin Lamarque – RTS1BXI0

Donald Trump la të kuptohet në media sociale se do të jetë në Uashington DC për një protestë të planifikuar në 6 janar.

“6 janar, shihemi në Uashington !” ka postuar ai në rrjetin e tij në Tëitter të mërkurën.

Në fillim të muajit , Trump premtoi një protestë “të ashpër” në Uashington, në 6 janar, ditën kur Kongresi do të takohet për të pranuar rezultatin elektoral.

Ads3
“Sipas statistikave është e pamundur që të kem humbur në zgjedhjet e 2020,” shkroi ai në Tëitter. “Protestë e madhe në DC në 6 janar. Ji atje, do të jetë e ashpër”.

Trump dhe fushata e tij kanë kundërshtuar rezultatet e zgjedhjeve dhe kanë filluar sfida të shumta ligjore, por të gjitha kanë dështuar.

Presidenti e kaloi Krishtlindjen në Florida, por siç raportoi do të rikthehet në Shtëpinë e Bardhë të enjten, më herët nga sa e kishte planifikuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here