Home Uncategorized Valon Syla: Krejt gërrnaçat janë PRO Albin Kurtit e Vjosa Osmanit

Valon Syla: Krejt gërrnaçat janë PRO Albin Kurtit e Vjosa Osmanit

143
0

Analisit kosovar, Valon Syla, i cili ka ngjallur një debat të madh në lidhje me mërgimtarët tanë, ka vazhduar me postime e tij në facebook.

Shumë qytetarë kosovarë që jetojnë nëpër vende të ndryshme të botës, këtë epitet të “gërrnaçit” e kanë konsideruar si fyerje, shkruan Jepi zë.

Revolta e tyre çoi deri në rrahja e Sylës në Prishtinë nga në person i cili jeton në Zvicer.

Postimi i plotë nga Syla:

Kemi gërrnaça të diasporës.
Kemi gërrnaça analista.
Kemi gërrnaça të xhamive.

Kemi gërrnaça të kishave.
Kemi gërrnaça Ahtisaarian.
Kemi gërrnaça pro gjerman.
Kemi gërrnaça feministë.

Kemi gërrnaça komunistë.
Kemi gërrnaça të prodhimeve vendore.
Kemi gërrnaça të dasmave dhe morteve.

Kemi gërrnaça për eksport dhe ikje nga vendi.
Kemi gërrnaça kuvendi.

Kemi gërrnaça anti UÇK.
Kemi edhe Pro UDB.

Ka ka pak edhe në PSD.
Por krejtë gërrnaçat në esencë janë pro Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, ka edhe nëpër parti tjera, por ma pak.
Punoni naj send, se na keni teshë. ☝️😂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here