Home Uncategorized Nga sa para shpenzojnë mërgimtarët gjatë pushimeve në Kosovë?

Nga sa para shpenzojnë mërgimtarët gjatë pushimeve në Kosovë?

93
0

Mbi 70 mijë kosovarë që jetojnë në vende të ndryshme të botës po qëndrojnë këto ditë në Kosovë.

Secili nga ta llogaritet të ketë marrë me vete nga 1000 deri në 3 mijë euro, të cilat do t’i shpenzoi për festat e fundvitit.

Këtë e konfirmon edhe zëvendësministri I punëve të jashtme dhe Diasporës, Bekim Brestovci në emisionin “Ekonomia n’Fokus”.

Kjo po vlerësohet si infusion për rimëkëmbjen ekonomike.

Ndërkaq, ardhja e një numri të madh të kosovarëve për festat e fundvitit në vendlindje pavarësisht rrezikut nga pandemia, po tregon se diaspora nuk po e harron traditën për të ndihmuar vendin në kohë të vështirë.

Më gjerësisht shikojeni emisionin në këtë link:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here