Home Uncategorized Hoti tregon se kur do të ‘zhduket’ pandemija në Kosovë

Hoti tregon se kur do të ‘zhduket’ pandemija në Kosovë

128
0

Kryeministri Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj kanë vizituar ShSKUK-në.

Ai fillimisht ka falënderuar të gjithë stafin shëndetësor për punë e palodhshme që nga muaji mars, pas shfaqjes së rasteve të para me Covid-19 në Kosovë.

Ai shtoi se për 3-4 muaj do të “zhduket” Covid19.

“Jemi para një situate të re, kur po presim që vaksina të shpërndahet, kemi bërë përpjekje që të jemi në mesin e vendeve të para që të marrin këtë vaksinë.

Ju jemi borxhlinjë pa përjashtim, jemi në fund të kësaj pandemie, të paktën edhe 3 a 4 muaj”, tha kreu i Qeverisë në detyrë”, tha ai./IndeksOnline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here