Home Uncategorized A lëshoi “pe” Qeveria e Kosovës për dasmat dhe ahengjet familjare?

A lëshoi “pe” Qeveria e Kosovës për dasmat dhe ahengjet familjare?

120
0

Qeveria e Kosovës pritet t’i prezantojë masat e reja mbrojtëse kundër Covidit- 19.

Ndonëse orari i lëvizjes do të jetë deri në orën 20:00, ndryshime nuk janë bërë sa u përket dasmave dhe ahengjeve familjare.

Burime të IndeksOnlinet bëjnë me dije se Qeveria e vendit nuk ka lëshuar “pe”, derisa ka ndaluar ceremonitë dhe veprimtaritë fetare, përveç me pjesëmarrjen e familjes së ngushtë. /IndeksOnline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here