Home Uncategorized Milaim Zeka takohet me Valon Sylën: Shpesh ja futë si kau pelës,...

Milaim Zeka takohet me Valon Sylën: Shpesh ja futë si kau pelës, ama ashtë njeri i mirë

106
0

Gazetari dhe ish-deputeti Milaim Zeka ka takuar gazetarin që së fundmi është linçuar e sharë në rrjetet sociale, Valon Sylën.

Zeka tregon një ‘ligjëratë’ që ia ka mbajtur Sylës për diasporën.

Ai shkruan:

Takim me Valon Sylen

Sot, pas gjithe atyre “sharjeve”, u takova me Valon Sylen, edhe thash me vete me ja pagu nje raki, ne menyre qe mos me na “sha” pa pare.

Valonit i thash, qe me krejte budallakite qe i ka diaspora, mos me kane ne, bash bagla te kalit kishin hanger shume njereze. Mos me kane diaspora, as nuk kish pas sistem paralel, as lufte, as UÇK, as kurgja hiqe.

Valoni, ashtu sikurse une, shpesh ja fute si kau peles, ama ashte njeri i mire. Hiq nuk e urren diasporen, po flet thjeshte çka mendon…!

Kujtojmë që gazetari Valon Syla rreth 24 orë ka deaktivizuar llogarinë në Facebook shkaku i ofendimeve e sharjeve që mund t’i kenë shkuar në llogari.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here