Home Uncategorized Vërmicë: Ia dha policit 50 euro “për kafe”, arrestohet

Vërmicë: Ia dha policit 50 euro “për kafe”, arrestohet

93
0

Një person është arrestuar për dhënie të ryshfetit nga Policia Kufitare.

Rasti ka ndodhur të shtunën me datë 19.12.2020, rreth orës 05:45.

“Më, 19.12.2020 rreth orës 05:45, në Pikën e Kalimit Kufitar (PKK)-Hyrje nga Republika e Shqipërisë për në Republikën e Kosovës, në Vërmicë, ka ardhur: R.T., mashkull, shtetas i Republikës së Shqipërisë, i cili në dokumente që ua prezanton policisë kufitare, kishte futur 50 (pesëdhjetë) euro.

Zyrtari policor kërkon të dijë pse janë këto të holla në dokumente dhe i dyshuari kërkon të mos i regjistrohet në hyrje prindi i tij D.T., kurse paratë janë ‘për nga një kafe’. Gjatë kontrollit në sistem, policia vëren se D.T., kishte ndalesë hyrje për pesë vite në Republikën e Kosovës”, njofton Policia e Kosovës përcjell Klan Kosova.

I dyshuari është shoqëruar për në stacionin e Policisë Kufitare në Vërmicë.

“I dyshuari është shoqëruar në Stacionin Policor PKK Vërmicë, është njoftuar prokurori kujdestar dhe në konsultim me të është iniciuar rasti ‘dhënia e ryshfetit’. Rasti është proceduar në procedurë të rregullt, kurse pasaporta dhe kartëmonedha prej 50 euro, janë konfiskuar. I dyshuari është urdhëruar që më, 21.12.2020, të paraqitet në Prokurorinë e Prizrenit”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here