Home Uncategorized Plane për këtë fundjavë? Mësoni si do të jetë moti

Plane për këtë fundjavë? Mësoni si do të jetë moti

97
0

Në fundjavë mbetet mot kryesisht me mjegull ose vranësira të ulëta. Në fillim të javës me vranësira, ditën edhe intervale me diell. Temperaturat gradualisht në rritje.

Sipas Prishtina Weather fusha ciklonike ditën e diel depërtojnë mbi Mesdhe nga Afrika veriore, që mund të sjellin kushte për të reshura shiu edhe përgjatë bregdetit shqi ptar di tën e hënë. Këto kushte mund edhe të zhbllokojnë këtë situatë meteorol ogjike mbi vendin tonë, kur gjatë ditës mund të ketë edhe intervale me diell, mirëpo orëve të mëngjesit mbesin kushte për mjegull.

Në pjesën e dytë të javës priten mundësi edhe për të resh ura shiu, e sipas disa modeleve mund të priten edhe reshje bore në fundjavën e ardhshme.

Ndotësit ajror do të mbeten të rri tur edhe di tëve në vijim, e indeksi i cilësisë së ajrit kalon në vlera të dobëta dhe shumë të dobëta, mirëpo gjatë ditës mund të zbres edhe në vl era mesatare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here