Home Uncategorized Mërgimtarë kaq duhet të pritni në Merdare dhe tek Dheu i Bardhë,...

Mërgimtarë kaq duhet të pritni në Merdare dhe tek Dheu i Bardhë, për të hyrë në Kosovë

156
0

Në pikat kufitare të Merdares dhe Dheu i Bardhë, mërgimtarët po presin nga 10 deri 15 minuta që të hyjnë në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.

Festat e fundvitit po sjellin në pushime një numër të mërgimtarëve. Ata kanë zgjedhur Kosovën për pushime dimërore edhe pse e pranishme është pandemia COVID-19.

Këtë vit numri i mërgimtarëve që po vijnë është më i vogël, por që nuk po mungon prania e tyre as këtë vit.

Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme, gjendja në pikat kufitare është e qetë dhe përveç në Merd are dhe Dheu i Bardhë që duhet pritur 10 deri 15 minuta për të hyrë në Kosovë, në pikat tjera kufitare gjendja është e qetë.

Ndërkaq gjendja e rrugë ve është e mirë, nuk ka as borë e as mj egull dhe të gjitha janë të kalues hme. //gazetametro.net

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here