Home Uncategorized Glauk Konjufca tregon sa përqind do t’i fitojnë në zgjedhje

Glauk Konjufca tregon sa përqind do t’i fitojnë në zgjedhje

93
0

Anëtari i kryesisë së VV’së, Glauk Konjufca ka thënë në emisionin Pressing se subjekti të cilit i takon është opsioni i vetëm për qytetarët e Kosovës.“VV është opsioni absolut.

Qytetarët e kanë parë këtë dhe po vendosin. Në këto rrethana nuk besoj që ka parti tjetër që vlen të votohet”, tha ai.
Konjufca po ashtu tha se kjo nuk po kundërshtohet as nga partitë tjera.

“Zyrtarët e partive tjera po e thonë këtë. Zyrtarë të PDK’së po e pranojnë që jemi të parët ndërsa për vete po thonë se janë të dytët. Veliu tha para disa ditëve se nuk beson që do ta kalojmë 50% por e pranoi që jemi të parët. Edhe Pal Lekaj tha këtë.

Ju tregoj sa përqind do t’i fitojmë ne zgjedhje. Presim të fitojmë deri 50% të votave”, shtoi ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here