Home Uncategorized Nasim Haradinaj del sot para Gjykates Speciale

Nasim Haradinaj del sot para Gjykates Speciale

77
0

Gjykata Speciale ka konfirmuar aktakuzën ndaj Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit.

Gjykata njofton se Haradinaj do të paraqitet sot nga ora 15:00 para Speciales, kurse Hysni Gucati të premten nga ora 11:00.

“Më 11 dhjetor 2020, Gjykatësi i Procedurës Paraprake i Dhomave të Specializuara të Kosovës konfirmoi aktakuzën e parashtruar më 30 tetor 2020 nga Prokurori i Specializuar kundër Hysni Gucatit (“z. Gucati”) dhe Nasim Haradinajt (“z. Haradinaj”), për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë, konkretisht për pengim të personave zyrtarë në kryerjen e detyrave zyrtare, për frikësim të dëshmitarëve, për hakmarrje dhe për shkelje të fshehtësisë së procedurës”, thuhet në njoftim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here