Home Uncategorized Halil Budakova president i Kosovës? Regjisori flet rreth këtij posti

Halil Budakova president i Kosovës? Regjisori flet rreth këtij posti

128
0

Regjisori Halil Budakova ka folur edhe rreth postit të presidentit pasi më parë është shprehur se dëshiron një ditë ta ketë këtë post.

Në “Dhoma e Rrëfimit” prodhim i Insajderit Budakova thotë se Kosovës i duhet një president ose kryeministër që është pak më i rreptë.

“Nuk e dua politikën e as nuk më pëlqen por unë mendoj se Kosovës i duhet një qeveri stabile. S’jemi të kënaqur duhet të shprehen të gjithë. Inate me armik me pas duhet me i jep fund. Nëse e duam vendin tonë duhet me i dhanë hapësirë njëri-tjetrit. Nëse e kam thënë se dua të bëhem kryeministër ose president është për me i ba mirë Kosovës dhe duhet me qenë pak ma i rreptë, po të tregojë se unë goxha jam i rreptë me dashtë me qenë”, ka deklaruar Budakova./Insajderi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here