Home Uncategorized Nga tani e tutje, këto tri komuna hyjnë në zonën e kuqe

Nga tani e tutje, këto tri komuna hyjnë në zonën e kuqe

136
0

Ministria e Shëndetësisë përmes një komunikate për media ka njoftuar se edhe 3 komuna kanë hyrë në Zonën e Kuqe.

Drenasi, Kllokoti dhe Graçanica janë në Zonën e Kuqe që nga sot.

Në zonën e kuqe janë 21 komuna: Prishtina, Fushë -Kosova, Graçanica, Gjakova, Zveqani, Zubin Potoku, Obiliqi, Mitrovica e Jugut, Mitrovica e Veriut, Leposaviqi, Lipjani, Kamenica, Drenasi, Kllokoti, Vitia, Podujeva, Peja, Vushtrri, Shtime, Ferizaj, Gjilan.

Në zonën e verdhë janë 10 komuna: Suhareka, Shterpca, Klina, Hani i Elezit, Skenderaj, Istogu, Parteshi, Rahoveci, Prizreni dhe Ranilluga.

Në zonën e gjelbër janë 7 komuna: Malisheva, Deçani, Novo-Berda, Kaçanik, Junik, Dragash dhe Mamushë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here