Home Uncategorized Exit Poll: Ja kush fitoi në Podujevë!

Exit Poll: Ja kush fitoi në Podujevë!

105
0

Sipas Exit Pollit të prezantuar në Rtv Dukagjini, fitues i zgjedhjeve të sotme është Shpejtim Bulliqi me 50.02%, i pasuar nga Nexhmi Rudari me 40.11% dhe Naim Fetahu i PDK-së me 9.87%.

Këtë sondazh e ka prezantuar Armend Muja, i shoqëruar me Ermal PandurinZgjedhjet në Podujevë u mbajtën pas dorëheqjes së Agim Veliut, i cili ishe emëruar ministër i Punëve të Brendshme.

Podujeva që nga përfundimi i luftës është udhëhequr nga LDK, duke u konsideruar një prej bastioneve më të forta të kësaj partie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here