Home Uncategorized LVV ftesë qytetarëve: Vendosni flamuj kombëtar dhe të UÇK-së në ballkone apo...

LVV ftesë qytetarëve: Vendosni flamuj kombëtar dhe të UÇK-së në ballkone apo dritare

129
0

Lëvizja Vetëvendosje përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka ftuar gjithë qytetarët e Kosovës që për nderë të festës së 28 nëntorit të vendosin flamuj kombëtar dhe të UÇK-së në ballkone apo dritare të shtëpive apo banesave.

Këtë ftesë Lëvizja Vetëvendosje për shkak se organizimet në sheshe në këtë kohë pandemie nuk janë të mundshme.

Sot është përvjetori i 10-të i Pavarësisë së Shqipërisë dhe 23 vjetori i daljes së parë publike të UÇK-së. Po ashtu ditëlindja e heroit kombëtar, Adem Jashari./Indeksonline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here