Home Uncategorized Goldi nuk ia vendosi kot emrin djalit Gueril, ja çfarë kuptimi ka

Goldi nuk ia vendosi kot emrin djalit Gueril, ja çfarë kuptimi ka

447
0

Reperi i njohur shqiptar Gold Ag, sot ka përjetuar ndjenjën me të mirë- të qenurit baba.

Ai me anë të një publikimi në llogarinë e tij tregoj se në këtë datë historike ka lindur djali i tij, gjë të cilën e kishte dëshiruar prej kohësh, shkruan “Kosovarja”.

Ajo çka mori vëmendje ishte emri i veçantë i vogëlushit, të cilin e pagëzoj me emrin Gueril.

Për ata që dëshirojnë ta dinë, emri Gueril rrjedh nga Spanjollishtja dhe është shkurtesë e fjalës Guerra që në shqip do të thotë luftë.

Po aq sa është vet i veçantë, edhe përzgjedhja e emrit ishte e tillë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here