Home Uncategorized Kaq është gjoba për moskarantinim në Zvicër

Kaq është gjoba për moskarantinim në Zvicër

96
0

Një burrë në Aargau është gjobitur me 1,000 CHF për mos karantinim pasi u kthye nga Ukraina.

62-vjeçari Thomas Baumann thotë se ai u vetë-izolua, por nuk e informoi kantonin se ku ishte.

Ai thotë se në atë kohë Ukraina kishte një normë më të ulët infeksioni sesa Zvicra – por ajo ishte akoma në listën e rrezikut të Zyrës Federale të Shëndetit, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Ai pretendon lidhje të dobëta në internet dhe një telefon i vjetër, do të thoshte se ai nuk ishte në gjendje të regjistrohej në faqen e internetit.

Një gjykatës thotë se ai duhej të kishte raportuar praninë e tij ndërsa dha gjobën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here