Home Uncategorized Djali i deputetit Haxhi Shala emërohet Konsull i Përgjithshëm në Pragë

Djali i deputetit Haxhi Shala emërohet Konsull i Përgjithshëm në Pragë

112
0

Është zbardhur pazari i mesnatës së 3 qershorit mes presidentit Thaçi, kryetarit të Aleancës, Ramush Haradinaj dhe deputeti Haxhi Shala, pas të cilit ky i fundit ndryshoi qëndrim duke dhënë votën vendimtare për qeverinë Hoti. Shalës ia kanë shpërblyer djalin me një nga postet më të rëndësishme në diplomaci, nëpërmjet një procesi që është tentuar të mbahet fshehtë.

Pa asnjë ditë përvojë pune në shërbimin e jashtëm, Flakron Shala është emëruar Konsull i Përgjithshëm në Republikën e Çekisë, me seli në Pragë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here