Home Uncategorized Vdes aktivisti i Lidhjes Demokratike të Kosovës

Vdes aktivisti i Lidhjes Demokratike të Kosovës

111
0

Deputeti i LDK-së, Shkumbin Gashi, ka njoftuar për vdekjen e aktivistit të kësaj partie, Isuf Bajraktarit.

Përmes një postimi në Facebook, Gashi tha se Bajraktari për vite me radhë i arsimoi shumë gjenerata nxënësish.Njoftimi i plotë:Sot nga ne u nda Isuf Zenel Bajraktari, intelektual i kohës, veteran i arsimit, aktivist i madh i LDK-së.

Isuf Zenel Bajraktari për vite me radhë i edukoj dhe i arsimojë gjenerata të tëra nxënësish, si dhe udhëheqi shkollën fillore në Baran, kështu ai i sherbeu vendit të tij edhe përkundër pengesave që kishte nga sistemi i kaluar.

Më këtë rast ju shprehi ngushllime të sinqerta Familjes Bajraktari, miqëve dhe shokëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here