Home Uncategorized Paralajmëron ambasadori i Kosovës: Situata me Gjykatën Speciale mund të eskalojë

Paralajmëron ambasadori i Kosovës: Situata me Gjykatën Speciale mund të eskalojë

125
0

Ambasadori i Kosovës, në Maqedoni, Gjergj Dedaj ka folur për Gjykatën Speciale, derisa ka paralajmëruar edhe eskalim të situatës, shkruan GazetaBlic.

Dedaj në reagimin e tij në Facebook, ka thënë se kjo gjykatë, sipas tij, nuk ndihmon në pajtimin dhe faljes ndërmjet shqiptarëve si viktimë dhe serbëve si agresorë.

“Gjykata Speciale një etnike, nuk mendoj si i ndihmon pajtimit dhe faljes ndërmjet shqiptarëve si viktime dhe serbëve si agresorë! Ajo për më tepër, mund të eskaloj me mos durim ndëretnik dhe në veçanti në dëm të raporteve Kosovë-Serbi, duke rrezikuar paqen dhe stabilitetin në këto dy shtete fqinjë dhe në tërë rajonin!”, shkruan Dedaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here