Home Uncategorized Prishtina prinë me raste të reja me Covid

Prishtina prinë me raste të reja me Covid

96
0

Komuna e Prishtinës përsëri ka regjistruar numrin më të madh të infektuarëve me koronavirus.

IKSHPK ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruan 303 raste të reja.

Numri total i rasteve pozitive është 29.805 raste nga 120.811 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 833 raste të vdek jes.

“Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 303 raste, Gjilan 39 raste, Prizren 38 raste, Vushtrri 37 raste, Pejë 32 raste, Fushë-Kosovë 31 raste, Mitrovicë 31 raste,

Ferizaj 22 raste, Lipjan 20 raste, Skenderaj 17 raste, Drenas 16 raste, Viti 16 raste, Obiliq 14 raste, Suharekë 13 raste, Kamenicë 8 raste, Gjakovë 7 raste, Klinë 7 raste, Malishevë 7 raste, Kaçanik 6 raste, Deçan 5 raste, Istog 5 raste, Shtime 5 raste, Podujevë 4 raste, Dragash 3 raste dhe Novobërdë 2 raste” thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here