Home Uncategorized Kosovë, mbi 10 mijë e 700 raste aktive me COVID-19

Kosovë, mbi 10 mijë e 700 raste aktive me COVID-19

94
0

Emirjeta Vllahiu
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë, nga COVID-19 kanë vdekur 11 pacientë.

IKSHPK-ja ka njoftuar se për 24 orë janë shënuar 765 raste të reja me COVID-19, nga 1,791 testime.Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 193 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 17, 55 raste, kurse numri i rasteve aktive është 10,752.

Numri total i rasteve pozitive është 28,616 raste nga 117,585 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 809 raste të vdek jes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 193 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 17,055 raste, kurse numri i rasteve aktive është 10,752.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here