Home Uncategorized Çfarë moti do të kemi të dielën?

Çfarë moti do të kemi të dielën?

114
0

Situatë e ngjashme meteorologjike do të vijojë të mbajë edhe gjatë ditës së diele. Kjo si pasojë e masave anticiklonike të stacionuara mbi kontinentin Evropian, konkretisht mbi gadishullin e
Ballkanit, të cilat do ta mbajnë këtë gjendje stabile.

Prezenca e pak orëve me diell gjatë ditës do të krijojë kushte që mëngjesi i së dielës dhe mbrëmje të kenë mjegull të radiacionit apo rrezatimit tokësor.

Temperaturat minimale do të zbresin deri në zero gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here