Home Uncategorized Vdes nga coronavirusi aktori i njohur shqiptar

Vdes nga coronavirusi aktori i njohur shqiptar

182
0

Por ai u kthye me urgjencë një ditë më pas pasi shfaqi komplikacione, kësaj here në intubim.Mjeku Pëllumb Pipero duke folur në një intervistë për Ora News pas rishtrimit të tij në spital e pati përshkruar kështu gjendjen e tij.

“Gjendja është stabël. Aktori ndodhet në respiracion mekanik. Ai vuan nga një sëmundje kronike mjaft e rëndë, leukoza, por shpresojmë të bëhet mirë shpejt” u shpreh Pipero.

KrijimtariaRegjisori, skenaristi, humoristi dhe karikaturisti shqiptar Koço Devole iku i ri nga kjo botë por pas la një krijimtari dhe pasuri të madhe për artin shqiptar.

Ai është autor dhe regjisor i shumë spektakleve skenike me trupën e Estradës së Tiranës, Fierit, Beratit dhe qyteteve te tjera.Ai është autor dhe regjisor në telekomeditë: Çanta e zeze 1986, Gjuetia e fundit 1992, Të gjallë apo të vde kur 1996 – [1], Çanta me nje milion 1993, Oreksi i madh 1994 [2], Nje dite i cmendur 1995, Revolja e heroit 1996, Pushime në Romë 1996, Mos shko o trim 1997, Tre shoke pa sherbyesen 2001 [3], Karafili dhe Kleopatra 2001 [4], Milioneri 2005, Na ishte njehere Shqipëria 2009./21Media

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here