Home Uncategorized Britaniku misterioz vë bast 5 milionë dollarë se zgjedhjet në Amerikë i...

Britaniku misterioz vë bast 5 milionë dollarë se zgjedhjet në Amerikë i fiton ky kandidat

162
0

Një britanik kumarxhi raportohet të ketë rrezikuar milion dollarë që Presidenti Trump do të fitoj zgjedhjet e të martës – bast ky që besohet që është më i madhi ndonjëherë në politikë, transmeton Gazeta Metro.

Ish bankieri ka shfrytëzuar një bastore private të regjistruar në ishullin Curacao në Karaibe për të vendosur bastin me gjasa prej 37/20 – që do të thotë se do të fitonte 15 milionë në rast se i del basti, shkruan gazeta britanike The Sun.

Ndërsa në Shtetet e Bashkuara e Amerikës është e ndaluar në Mbretërinë e Bashkuar kjo është mjaft e popullarizuar, si dhe në shtete tjera. Zgjedhjet e 2020 duken se po shndërrohen në ngjarjen më të madhe të basteve të të gjitha kohërave.

Në katër orët e fundit, 71 % e parave të vëna në baste në zgjedhjet e 2020 janë vëna për Trump. Kjo është një përsëritje e 2016’s, ku sipas njërës prej kompanisë sa më afër ditës së zgjedhjeve aq më shumë para viheshin për republikanin Trump.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here