Home Uncategorized Nuk e keni ditur se vëllai ‘Rabijes‘ është ky person i njohur...

Nuk e keni ditur se vëllai ‘Rabijes‘ është ky person i njohur (FOTO)

410
0

Gresa Pallaska, është e njohur për të gjithë nga roli i “Rabijes” në serialin vendor “Çka ka shpija”.

Por përveç Gresës, edhe vëllai i saj është një figurë publike dhe shihet shpesh në ekranet televizive.

Nuk ju ka shkuar mendja, por analisti dhe juristi i njohur Dastid Pallaska, i cili këto ditë shihet shpesh duke analizuar ngjarjet politike në Kosovë, është vëllai i Gresës.

Ndryshe, Gresa dhe Dastidi nuk janë të vetmit të njohur nga familja Pallaska, pasi edhe motra e tyre Mjellma, është moderatore e njohur./ Magazina/

Gresa Pallaska u lind në Prishtinë më 25.04.1982 Ajo është aktore shqiptare e teatrit, filmit dhe televizionit. Ajo njihet më së shumti si Trëndelina nga seriali Kosovar Familja Moderne.Ajo së fundmi ka luajtur ne serialin televiziv Çka ka shpia si Rabie Demollari si një grua e nje biznesmenit dhe zv.ministrit Xhek Setra

Por përveç Gresës, edhe vëllai i saj është një figurë publike dhe shihet shpesh në ekranet televizive.

Nuk ju ka shkuar mendja, por analisti dhe juristi i njohur Dastid Pallaska, i cili këto ditë shihet shpesh duke analizuar ngjarjet politike në Kosovë, është vëllai i Gresës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here