Home Uncategorized Linda Halimi i tregon të pasmet nga afër

Linda Halimi i tregon të pasmet nga afër

166
0

Këngëtarja Linda Halimi njihet për linjat e saj superseksi.

E vetëdijshme për këtë, ajo vazhdimisht poston foto provokuese në rrjetet sociale.

Pak me parë ajo ka publikuar disa foto në Facebook duke shfaqur linjat e saj e vesur në një fustan të gjatë.

Ajo që bie është se Linda kësaj herë vëmendje me të madhe i ka kushtuar ekspozimit të të pasmeve të saj gjigante.

BIOGRAFIA E LINDA HALIMIT

Lindita Halimi (lindur më 24 Mars 1989) [1] , e njohur zakonisht thjesht si Lindita , është një këngëtare dhe tekstshkrues shqip-shqiptar . Ajo u bë me famë pasi fitoi edicionin e gjashtë të Top Fest me “Ëndërroja” (Unë ëndërrova) në 2009. [2]

Në vitin 2016, ajo mori pjesë në sezonin e pesëmbëdhjetë të American Idol . Në vitin 2017, ajo përfaqësoi Shqipërinë në Eurovision Song Contest me këngën ” Bota “, pasi fitoi Festivali i Këngës 55 .

E njohur për lëvrimin e saj të fuqishëm dhe të gjithanshëm vokal, nga të bërtiturat në të kënduarit në opera , talenti i Lindita e themeloi atë si një artiste të vlerësuar ndërkombëtarisht, e cila gjithashtu theksohet nga bashkëpunimet e saj me Stevie Wonder në 2013 dhe Valerie Simpson .

Vitet e para dhe karriera
Lindita Halimi lindi në Viti, Kosovë , më 24 Mars 1989. Ajo mori pjesë në edicionin e tretë të Ethet ( Idol Shqiptar ) dhe arriti në Top 10. Ajo ka marrë pjesë në Top Fest dy herë.

Në vitin 2006 ajo fitoi konkursin. Ajo ka publikuar disa single, kryesisht balada. Në vitin 2013 ajo u transferua në Shtetet e Bashkuara . [4] Në dhjetor 2014 ajo u kthye për të marrë pjesë në edicionin e 53- të të Festivali i Këngës , ku përfundoi e treta. [5] Ajo fitoi Festivali i Këngës 55 me këngën ” Botë “, dhe përfaqësoi Shqipërinë në Eurovision Song Contest 2017[6] me këngën ” Bota “.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here