Home Uncategorized Kjo është vjehrra e Adriana Matoshit – Sases

Kjo është vjehrra e Adriana Matoshit – Sases

521
0

Të gjithë po flasin për marrëdhënien e aktores Adriana Matoshi me futbollistin e ri me origjinë nga Afrika, shkruan “Kosovarja”.

Një debat i gjerë gjithandej dhe komente pafund në rrjete sociale, ndërkohë që aktorja ka qenë spektatore e gjithë diskutimit.

Aktorja e dhjetëra roleve dhe çmimeve me rëndësi, po jeton një romancë me një futbollistë 19 vite më të ri se ajo vetë, shkruan “Kosovarja”.

Ndërkohë, ju njoftojmë me vjehrrën e Adriana Matoshit, nënën e Keith Groeneveld.

BIOGRAFIA
Adriana Matoshi (lindur më 5 shkurt 1980) është aktore kosovare. Në Greqi, ajo u vlerësua si aktorja më e mirë. Në Festivalin italian FilmLabFestival, ajo u vlerësua si “Aktorja më e mirë” e festivalit. Po ashtu, ajo u nderua me çmimin “Adriana” nga roli i saj në shfaqjen “Zija”.[1]

Jeta e hershme
Adriana Matoshi lindi në Gjilan. Shkollën fillore dhe atë të mesme e mbaroi në Gjilan, ndërsa më vonë vazhdoi dhe mbaroi studimet në Prishtinë. Ajo vlerësohet si një nga aktoret më të talentuara në Gjilan. Matoshi është e martuar dhe ka katër fëmijë.

Një debat i gjerë gjithandej dhe komente pafund në rrjete sociale, ndërkohë që aktorja ka qenë spektatore e gjithë diskutimit.

Aktorja e dhjetëra roleve dhe çmimeve me rëndësi, po jeton një romancë me një futbollistë 19 vite më të ri se ajo vetë, shkruan “Kosovarja”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here