Home Uncategorized I dhanë ineksion për ftohje, por tani është në gjendje kome, flet...

I dhanë ineksion për ftohje, por tani është në gjendje kome, flet babai i dy-vjeçares nga Broboniqi i Mitrovicës

294
0

Dy-vjeçarja nga fshati Broboniq i Mitrovicës, Lorena Latifi është në gjendje kome dhe familja e saj për shkak të pamundësive financiare për të tejkaluar këtë sfidë po kërkon ndihmën e qytetarëve. Në shkrimin e familjes thuhet se vajza ishte vetëm e ftohur, por pas marrjes së një injeksioni, asaj iu ndalë zemra dhe pas kthimit në jetë, vajza ra në gjendje kome.

Muhamet Latifi, prindi i 2-vjeçares ka thënë se rasti është paraqitur në Polici. Ai tregoi se vajzën e kishin kontrolluar në pediatri në Mitrovicë. Por, se çfarë ndodhi me vajzën e tij, as ai nuk është në dijeni. Ai thotë se vajza ishte e shën dosh dhe se inek sionin e kishte marrë për ftohje.

“Dikush prej motrave ja ka dhënë inek sin. Mjeku ose ajo që ia ka dhon ineksin, apo barna torja që ia ka shit, në të 3 mundem me dyshu. Ndoshta ineksioni ka qenë pa afat. Vajza ka qenë mirë”, tha Latifi.

Anipse vajza ka filluar të reagojë, prindi i saj thotë se ajo nuk është mirë dhe se janë duke i qën druar pranë. Por, për t’i ndihmuar për ilaçe dhe gjëra të tjera, familja e Lorenës ka nevojë për ndihmën e gjiths ecilit.

“Mjekët nuk na kanë rekomanduar ende për dërgim jashtë vendit, mirëpo po duhet me ndejtë afër vajzës, me ja siguru ilaqet dhe unë nuk i kamë mun dësit se unë s’jam duke punu, për atë arsye kam kër kuar ndihmë. Inshal lah don zoti e shërohet”, thotë babai i Lorenës.

I kontaktuar nga mediat edhe zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili tha se rasti është paraqitur në Polici nga familja, mirëpo ende nuk është hapur si rast.

Zahiti konfirmoi se hetimet e Policisë dhe Prokurorisë kanë filluar për të kuptuar se si ka ardhur deri tek ngjarja.

➡️Të interesuarit mund ta ndihmojnë Lorenën duke kontaktuar:

Muhamet Latifi (Prindi i Lorenës)

Nr. kontaktues 049698503

ose në këtë link:
https://www.gofundme.com/f/lorena-latifi?sharetype=teams&member=6396464&utm_medium=more&utm_source=customer&utm_campaign=p_na%20share-sheet&pc_code=null&rcid=ae7ac78343d64de6967ee5369a978d3d&fbclid=IwAR0PTXZhWSLGuUIM0o7csw8O2VUrmR9i-BPqayFDqvCpxHAgUMJzRnbDajY

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here