Home Uncategorized Prekëse: Babai nga Deçani që i vdiqën dy djemtë në Gjermani kthehet...

Prekëse: Babai nga Deçani që i vdiqën dy djemtë në Gjermani kthehet në vendin ku ndodhi ngjarja tragjike (VIDEO)

214
0

Arif Arifaj, babai i dy djemve nga Deçani që humben jeten në rrethana tra gjike në Gjermani ka vendosur lule në vendin ku ndodhi ngjarja, raporton Gazeta Express.

Ai ka falënderuar të gjithë ata që i kanë qëndruar afër në këto ditë të vështira.

“Sot gjendem këtu te vendi ku ndodhi ngjarja, deshta të ju falënderoj të gjithëve sepse nuk kisha mundësi që të ju përgjigjem të gjithëve. Dhimbja është e madhe sa nuk ka kuptim të flitet, po ju jeni ata që lotët mi ndalët, falënderoj të gjithë ata që ishin pjesëmarrës në ceremoninë e varrimit, institucionet e Kosovës, ju jeni ata që me jepni forcë mua dhe familjes time”, ka thënë ai.

“Këtu në këtë vend humbën jetën dy djemtë e mi më të dashur, do të bëhem i fortë që familjen time ta qoj përpara”, shtoi Arifaj.

“Jeta duhet të vazhdojë, ju them të gjithë fëmijëve që kanë pas dhimbje si unë ta përballojnë dhimbjen, ju falënderoj të gjithëve që ma dhanë këtë përkrahje”, tha ai./GazetaExpress/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here