Home Uncategorized Nuk është nuse e Rugovës, por ministre e Qeverisë së Kosovës

Nuk është nuse e Rugovës, por ministre e Qeverisë së Kosovës

132
0

Nuk është nuse e Rugovës, por ministre e Qeverisë së Kosovës Mund të mos ua merr menja , por në fotografi më poshtë më veshje rugovase është mini

Nuk është nuse e Rugovës, por ministre e Qeverisë së Kosovës

Mund të mos ua merr menja , por në fotografi më poshtë më veshje rugovase është ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, shkruan IndeksOnline.

Dumoshi sot është paraqitur në disa fotografi më ndryshe se sa herave të tjera, e pa dyshim që veshja tradicionale i kishte kogja shumë hije.

Ministrja ka marrë pjesë në një event “Lojrat Tradicionale Rugova 2020” me një shami të kuqe në kokë e të veshur fund të bardhë me një pjesë me shumë ngjyra dukej për mrekulli.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here