Home Uncategorized S’kemi shef në familje”, Albin Kurti rrëfen për herë të parë si...

S’kemi shef në familje”, Albin Kurti rrëfen për herë të parë si e njohu gruan, çfarë gjuhe flet me të bijën

240
0

S’kemi shef në familje”, Albin Kurti rrëfen për herë të parë si e njohu gruan norvegjeze, çfarë gjuhe flet me të bijën

Në vazhdim ai ka treguar se si flet me të bijën duke ditur se ajo qëndron më tepër me nënën dhe jeton në Norvegji.

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ndryshe nga herët e tjera ka dhënë një intervistë për emisionin “N’Konak” të RTV Dukagjinit, lidhur me jetën private.

Kurti ndër të tjera ka folur edhe për rolin e të qenit prind i një vajze dhe bashkëshort i një norvegjezeje.

“Mendoj se jeta është pak misterioze dhe nuk dihet se ku të përplasin dallgët. Unë gruan time e njoha në Prishtinë. Unë jam i luntur me atë që ka ndodhur. Unë nuk shok barriera Kur kam thënë jepni përparësi produktet vendore, nuk kam menduar në njerëz. Nuk kemi shef në familje, por kemi një lloj bashkëqeverisje”, ka thënë ndër të tjera ai.

Në vazhdim ai ka treguar se si flet me të bijën duke ditur se ajo qëndron më tepër me nënën dhe jeton në Norvegji.

“Vajzës i flas shqip. Por ajo e dinë edhe gjuhën norvegjeze. Në fillim kemi pasur probleme, pasi që me gruan komunikojë në gjuhën angleze dhe kjo ka bërë që hutohet vajza ime. Ajo e di shqip më mirë se sa unë gjuhën norvegjeze”, është shprehur Albini

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here