Home Uncategorized E trishtë: Nënë dhe djalë shqiptarë vdesin brenda ditës nga COVID

E trishtë: Nënë dhe djalë shqiptarë vdesin brenda ditës nga COVID

195
0

E trishtë: Nënë dhe djalë shqiptarë vdesin brenda ditës nga COVID

Alfred Koçi, specialist i Arsimit në Tiranë ka ndërruar jetë nga Covid-19 në Tiranë.

Ndërkohë, tragjedia është rënduar, pasi ka vdekur po nga ky virus edhe nëna e tij.

Lajmin e bën të ditur kolegu i tij, Selman Hodaj, i cili shkruan përpoq t’i jap zemër, por zemra e tij pushoi së rrahuri.

“Cfare trishtimi. Te kishim djalin e papertuar, gojeembel, te qeshur, plot edukate e miresi. Nuk e fitove dot betejën me Coronen, madje ajo nuk kurseu as nenen tende. U përpoqa te jap zemër, por nuk munda dot me shume pasi zemra jote pushoi se rrahuri dhe nuk te kurseu ne moshën 40-vjeçare. Lamtumire i dashur Alfred Koci! Arsimi dhe Zyra e Tiranes, sot perjetojne nje dhimbje pa kufi. Mbase enderrat e tua për muzikën do i vazhdosh ne parajse. Do kaloj sigurisht te vizitoj vendin ku do te prehesh përjetësisht”, shkruajne koleget e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here